BRDSKÝ MEANDR 2024

start 8.června, Pivovar Řevnice 

MTB trasa 195 km, Pěší trasa 80 km

TO NEJLEPŠÍ Z BRD

Pro někoho ultramaraton, pro jiného pohodová bikepackingová dvoudenní akce. Jinými slovy jaké si to uděláš, takové to máš. Tedy za předpokladu, že v časovém limitu projedeš celou předepsanou trasu.

aktuálně je registrovaných 60 účastníků MTB trasy a 12 pěší trasy, zbývá 28 míst

Délka trasy pro druhý ročník zůstane stejná, cca 195 kilometrů. Zbrusu nová bude trať. Zjednodušeně řečeno se pojede opačným směrem než při prvním ročníku, převážně jinými cestami. 

Váš navigační přístroj vás opět zavede na známá místa nabízející občerstvení, otočka bude velmi pravděpodobně znovu u kapličky pod Třemšínem. Hlavní myšlenkou trasování, které už jsem zahájil, bude ukázat divokou krásu brdské přírodě. Navigační čáru natáhnout v maximální míře po lesních pěšinách, ale tak, aby se to dalo jet na kole. Jinými slovy minimum přenášení a co nejvíc sjízdného přírodního terénu. Uvidíme jak se to podaří...

Brdský Meandr má i svojí trasu pro pěší o délce 80 kilometrů. Ta zůstane, až na drobné úpravy, určitě stejná jako v prvním ročníku. Má optimální délku, jsou na ní místa k dočerpání vody, jídla i příhodné místo k noclehu a osvěžení v lomu Homolák. Trasu je možné, jak se napoprvé ukázalo, zdolat i non-stop.

Přihlašovat se můžete již nyní pomocí registračního formuláře.

Pravidla závodu a propozice najdete ke stažení níže. Sledujte články na webu.

Trasu ve formátu GPX bude zaslána emailem 5 dní před závodem. Každý závodník dostane GPS tracker a svojí polohu uvidí on i jeho rodina online na mapě.