NA CESTĚ

Zhruba za 20 minut, odhadem v 19.00, dorazí do cíle první závodník. Bude to velmi pravděpodobně jeden z trojice - Milan Černý z Radotína, Ondřej Šebl z Řevnic a Michael Lambrecht z Jižní Afriky. Mezi těmito třemi závodníky nejsou podle trackerů velké časové rozestupy. Neskuteční borci!!!!

Je středa večer a do startu Brdského Meandru zbývá necelých 60 hodin. Všechno se chystá na den D. Trackery mám již v Řevnicích, ceny pro vítěze jsou připravené, koláče na snídani objednané. Během zítřka přeberu zázemí startu a cíle. Jedná se o tzv. Kůlnu - venkovní bistro, které se nachází v těsné blízkosti Pivovaru Řevnice.

Aleš Tajták - dobrodruh, biker, skialpinista a organizátor jedné z nejzajímavějších bikepackingových akcí v Evropě. A taky člověk, který mi otevřel oči a úplně změnil můj pohled na ježdění na kole. Nebýt Aleše, nikdy by asi nevznikl tento web a už vůbec ne závod Brdský Meandr. Aleše jsem vyzpovídal na téma letošního ročníku Slovakia Divide.

Dalším z účastníků, který se svěřil se svými předstartovními úvahami je Jan Kolros. Brdský Meandr pro něj bude rovněž závodní premiéra. Na trať vyrazí na gravelu a pojede určitě nonstop.

Na základě různých dotazů a informací od účastníků jsem se rozhodl sepsat takový úplně jednoduchý návod k použití GPS navigace. Sám si s ní, konkrétně modelem Garmin etrex 25, po dvou letech používání už docela rozumím a z absolvovaných závodů vím, co je opravdu důležité.

Představuji vám dalšího z účastníků Brdského Meandru - Irenu Heitlovou. Pro Irenu bude závod tohoto typu naprostou premiérou. Jak prozradila, nemá ani tak obavy z náročnosti trati, jako z GPS navigace. Pořídila si jí nově a teprve se s ní sžívá.

Květnové sváteční dny jsem využil k projetí celé trasy závodu. Smyslem bylo zjistit aktuální stav terénu, znovu posoudit obtížnost vybraných pasáží a prozkoumat případné alternativy vynucených změn například v důsledku těžby dřeva. Nikam jsem se nehnal a jel jsem pouze za světla. Napoprvé jsem projel první a poslední čtvrtinu trasy, napodruhé...

Trénink

02.05.2023

Když se chcete účastnit různých bikepackingových závodů a výzev, musíte mít něco natrénováno. Výjimečně to jde možná i bez toho, ale pak si koledujete o nepříjemné zdravotní následky. Trénink není navíc žádný opruz, ale příjemná, třeba i každodenní, aktivita. A jak správně trénovat? To nevím, nijak jsem to nikdy nestudoval. Za poslední dva roky...

Uběhl již víc než měsíc od mého prvního pokusu o zdolání výzvy. Počasí po celou tu dobu stálo jedním slovem za hovno. Zima a déšť na denním pořádku. Jako zázrakem se předposlední dubnovou sobotu udělalo opravdu hezky. Jediné co mě trochu znervózňovalo před startem, byla všudypřítomná voda v lesích. Příroda je po deštích nasáklá jak houba, v...