Inspirace

Druhým tipem na trasu ze stránek bikepacking.com je Lemkivska Kobiouka. Jak název napovídá, tentokrát si představíme lokalitu takříkajíc za humny. Na jihovýchod Polska se dostanete snadno vlakem nebo vlastní dopravou. Navíc, pokud se nebudete nadměrně kochat krajinou, bude vám v pohodě stačit prodloužený víkend.

Komunita

12.01.2023

Zatím mám za sebou dva velké vícedenní bikepackingové závody. Z obou dvou jsem si odvezl nezapomenutelné zážitky. Nejvíc mě oslovil bezprostřední kontakt s divokou přírodou, boj s nástrahami počasí a pak hlavně seznámení s lidmi, se kterými jsem se, často denně, potkával na trase.

Noční jízda

27.12.2022

Ještě před dvěma lety by mě vůbec nenapadlo, že budu jednou jezdit v noci po lesích, a že si to budu dokonce užívat. Samozřejmě, nedělám to každý den, pouze svátečně a obvykle s někým ve dvojici. Zážitek je to skutečně výjimečný.

Seriál článků o Brdech začínám netradičně, ale nanejvýš aktuálně. Na kole jezdím po lesích celoročně. Obvyklé mě neodradí bláto ani trocha sněhu. Když je ovšem sněhu víc nasazují okamžitě běžky. Jako právě teď.

Navigace

15.12.2022

Přírodou se člověk může samozřejmě toulat jen tak úplně bez cíle. V řadě lokalit, zvlášť v hlubokých rovinatých lesích ovšem riskuje ztrátu jakéhokoliv povědomí o tom, kde se vlastně nachází. Zatímco v dobách minulých byla jediným orientačním podkladem, dost nepraktická, papírová mapa, dnes máme na výběr z celé řady navigačních elektronických...

ISLAND DIVIDE

07.12.2022

Každý by měl mít své sny. Sny, které ho inspirují, motivují, posouvají. Mé bikepackingové sny jsou spojené s webovou stránkou BIKEPACKING.COM. Ve spoustě informací, tipů a recenzí, které zde najdete, mě nejvíc zajímají popisy jedinečných tras v divoké evropské přírodě. Postupně vám je budu představovat a vytvářet si tak svůj seznam vysněných přání....