Inspirace

Aleš Tajták nosí v hlavě myšlenku na bikepackingovou výzvu, která tady ještě nebyla. V mnoha ohledech bude unikátní - náročností a délkou trasy, těžkým terénem i lokalitou. Její účastníci navštíví tři země, vyjedou do nadmořské výšky přes 2000 metrů a budou se často pohybovat daleko od jakékoliv civilizace. Na přihlášku je ještě dost času,...

Mohlo by se zdát, že když jedeš nějaký závod opakovaně, tak je to jednodušší. Zvlášť pokud se jede prakticky na stejně trati a za podobných podmínek. Omyl. Dvakrát totiž nevstoupíš do stejné řeky. Napodruhé mi 200 HARD přišlo těžší...

Že budu jednou psát o výletu, který netrval ani dvě hodiny a byl prakticky celý po rovině, mě tedy vskutku nenapadlo. Cyklojízda po jedné z nejstarších silnic světa zpestřená setkáním se stohlavým stádem krav si však příspěvek rozhodně zaslouží. Třeba někoho inspiruje a projede se po Via Appiu v celé její délce.

Aleš Tajták - dobrodruh, biker, skialpinista a organizátor jedné z nejzajímavějších bikepackingových akcí v Evropě. A taky člověk, který mi otevřel oči a úplně změnil můj pohled na ježdění na kole. Nebýt Aleše, nikdy by asi nevznikl tento web a už vůbec ne závod Brdský Meandr. Aleše jsem vyzpovídal na téma letošního ročníku Slovakia Divide.

Uběhl již víc než měsíc od mého prvního pokusu o zdolání výzvy. Počasí po celou tu dobu stálo jedním slovem za hovno. Zima a déšť na denním pořádku. Jako zázrakem se předposlední dubnovou sobotu udělalo opravdu hezky. Jediné co mě trochu znervózňovalo před startem, byla všudypřítomná voda v lesích. Příroda je po deštích nasáklá jak houba, v...

Tak mám za sebou první pořádný výjezd sezóny. V sobotu ráno před sedmou jsem z Dobřichovic vyrazil na trasu Bike hero. Podle plánu jsem se sem po nějakých 15 hodinách chtěl i vrátit. Podmínky tomu nahrávali. Žádná velká zima, úplné bezvětří a snad ne zas tak podmáčená trať. Co víc si přát.

Už mě opravdu svrbí nohy a počasí na sobotu konečně slibuje vytoužené teplo. Dokonce by snad mělo celý den svítit sluníčko. Toho se musí využít. Koupil jsem si základní startovní balíček Bike Hero. Plán je jednoduchý, vyrazit ráno před sedmou z Dobřichovic a jet co to dá.

Taky už se nemůžete dočkat, až bude konečně teplo nebo aspoň tepleji? Já sice poctivě trénuji celou zimu, ale není to ono. Odpolední hřejivé slunce mě občas podnítí prodloužit si tréninkovou vyjížďku, o to promrzlejší se pak ovšem vracím za tmy domů. Snad už brzy bude líp a zase budu moct vyrazit na celý den.

Druhým tipem na trasu ze stránek bikepacking.com je Lemkivska Kobiouka. Jak název napovídá, tentokrát si představíme lokalitu takříkajíc za humny. Na jihovýchod Polska se dostanete snadno vlakem nebo vlastní dopravou. Navíc, pokud se nebudete nadměrně kochat krajinou, bude vám v pohodě stačit prodloužený víkend.

Komunita

12.01.2023

Zatím mám za sebou dva velké vícedenní bikepackingové závody. Z obou dvou jsem si odvezl nezapomenutelné zážitky. Nejvíc mě oslovil bezprostřední kontakt s divokou přírodou, boj s nástrahami počasí a pak hlavně seznámení s lidmi, se kterými jsem se, často denně, potkával na trase.