NA CESTĚ

Stejně jako loni, budu postupně představovat jednotlivé části trasy Brdského Meandru. Z první čtvrtiny mám opravdovou radost. Trasu se mi povedlo natáhnout velmi rozmanitým a členitým terénem s několika úžasnými výhledy do krajiny.

Jak jsem již předeslal v úvodním článku o Brdském Meandru 2024, hlavní závod MTB 195 km se pojede na zbrusu nové trase. Aktuálně nemohu říct, jestli bude těžší, jednodušší, hezčí. Projetou v celku ji zatím nemám, pouze její významné části. Určitě by ale měla být jezdivější.

Jak už to tak někdy bývá, člověk se přihlásí na akci, a těsně před jejím uskutečněním buď onemocní, nebo ho na start nepustí nějaké jiné neodkladné rodinné důvody. Všem závodníkům, kteří uhradili v loňském ročníku účastnický poplatek a nemohli se nakonec postavit na start, jsem nabídl dvě možnosti. Převedení startovného na příští ročník nebo sólo...

V červnu měla svojí premiéru akce Brdský meandr. Když jsem se víc než před rokem rozhodl ji zorganizovat, netušil jsem jaký bude zájem a jestli se vůbec někdo přihlásí. Šedesátka startujících, osm pěšky a zbytek na kole, mě naplnila optimismem. Nadšené ohlasy těch co dorazili to cíle pak přesvědčily v rozhodnutí uspořádat další ročník.

Když se mě v cíli finisheři ptali jestli jsem trasu Brdského Meandru někdy absolvoval celou, musel jsem s pravdou ven. Všechny části trasy jsem sice projel, většinu z nich opakovaně, ale vkuse na jeden zátah se mi Meandr zatím projet nepoštěstilo. V sobotu, týden po závodě, jsem tento rest tudíž musel napravit.

Je dobojováno. Z celkem třiceti zaslaných fotografií do soutěže byly vybrány tři nejlepší. Porota složená nakonec z dvaceti členů měla před sebou opravdu složitý úkol. Hlasování proběhlo po emailu nebo přes WhatsApp. Mnozí porotci mi napsali, že by si cenu zasloužilo daleko více fotografií než tři. Alespoň jeden hlas získalo celkem 18 soutěžících.

Úspěšné dokončení trasy Brdského Meandru přivedlo mnohé účastníky na velmi zajímavé a podnětné myšlenky. Ty mi přišly společně s fotografiemi do soutěže a utvářely tak celkový dojem, který si každý finisher odnesl ze závodu.

Zde si můžete prohlédnou fotografie, které zaslali účastníci Brdského Meandru do fotosoutěže. Celkem se rozhodlo přihlásit 30 závodníků. Od každého z nich jsem zařadil jednu fotografii. Její výběr byl často velmi složitý, prakticky všechny zaslané fotky byly něčím zajímavé a krásné. Některé další nezařazené snímky proto zveřejním po vyhlášení...

Brdský Meandr 2023 je již minulostí. Do nedělního večera dorazilo do cíle v Řevnické Kůlně 42 bikerů a 4 účastníci pěší trasy. Kompletní výsledkové listiny najdete zde:

Vítězem MTB trasy Brdského Meandru se stal Milan Černý z Radotína. Do cíle dorazil v úžasném čase 11 hod 11 minut. Na druhém místě se umístil Ondřej Šebl z Řevnic, který za Milane zaostal jen o nicotných 11 minut. O dalších sedm minut později protnul cílovou pásku zahraniční účastník Michael Lambrecht z Jižní Afriky. Podobný závod jel poprvé v...