NA CESTĚ

Jet celý den v terénu na jeden zátah není žádná sranda. Potřebujete k tomu odpovídající fyzičku a náležité palivo. Leccos, jako třeba jedno pořádné teplé jídlo, pořídíte po cestě. Tedy pokud nejste zrovna ztracení v nitru Slovenského Rudohoří. Pak jsou ovšem věci, které po cestě jen tak lehce nekoupíte a vyplatí se je vzít sebou. Případně, při...

Nebýt Tondy, neexistovaly by tyto stránky ani závod Brdský Meander. Tonda byl totiž tím, kdo mě přivedl k bikepackingu. S ním jsem v roce 2021 vyrazil na start svého prvního závodu - Mílí. Spolu jsme jeli až do mého odstoupení na metě 700 kilometrů. Tonda pak dojel do poloviny závodu, na metu 500 mil.

Znáte je. Jsou součástí většiny bikepackingových závodů a výzev. Často po nich jezdíte i na běžných vyjížďkách. Bývají značené hlavně červenou barvou, jedná se totiž často o vyhlídkové hřebenovky. Na Slovakia Divide jsem měl pocit, že jedu pořád jen po červené. Jsou krásné a z jezdeckého hlediska vysoce atraktivní. Řekněme si ale upřímně, na...

Tak mám za sebou první pořádný výjezd sezóny. V sobotu ráno před sedmou jsem z Dobřichovic vyrazil na trasu Bike hero. Podle plánu jsem se sem po nějakých 15 hodinách chtěl i vrátit. Podmínky tomu nahrávali. Žádná velká zima, úplné bezvětří a snad ne zas tak podmáčená trať. Co víc si přát.

Už mě opravdu svrbí nohy a počasí na sobotu konečně slibuje vytoužené teplo. Dokonce by snad mělo celý den svítit sluníčko. Toho se musí využít. Koupil jsem si základní startovní balíček Bike Hero. Plán je jednoduchý, vyrazit ráno před sedmou z Dobřichovic a jet co to dá.

Taky už se nemůžete dočkat, až bude konečně teplo nebo aspoň tepleji? Já sice poctivě trénuji celou zimu, ale není to ono. Odpolední hřejivé slunce mě občas podnítí prodloužit si tréninkovou vyjížďku, o to promrzlejší se pak ovšem vracím za tmy domů. Snad už brzy bude líp a zase budu moct vyrazit na celý den.

Voda

24.02.2023

Extrémní výkon si často žádá extrémní spotřebu energie. Jídlo je hodně individuální záležitost. Někomu stačí poměrně málo, jiný se cpe od začátku až do konce. Někdo si poveze většinu sebou, jiný se po cestě několikrát zastaví na něco teplého do žaludku.

Co sebou?

11.02.2023

Otázka, kterou si klade asi každý nováček. Těch necelých 200 kilometrů je totiž hraniční vzdálenost. Non-stop do cíle nebo s přespáním? Jinými slovy brát si spacák s karimatkou nebo ne? Před startem na vás čeká zásadní rozhodnutí. I když, existují i jiná, alternativní, řešení...

V poslední době se dost lidí zajímá o to, jestli je možné absolvovat trasu Brdského meandru na gravelu. Odpověď je jednoduchá. Určitě ano, ale... Základním předpokladem je, že máte na gravelu již něco naježděno a zvládáte jízdu v terénu. Na trase je totiž několik technických singletracků vyžadujících jisté jezdecké schopnosti.

Tímto rozhovorem začínám seriál článků představujících zajímavé účastníky Brdského meandru. Snad vám jejich příběhy, zkušenosti, rady pomohou se na akci lépe připravit, naladit. Jirka Svoboda bude patřit k nejstarším a nejzkušenějším účastníkům. Jirku znám z loňského ročníku Slovakia Divide. Po celou dobu závodu jsme se různě míjeli, potkávali. Do...