Brdský Meandr výsledkové listiny

14.06.2023

Brdský Meandr 2023 je již minulostí. Do nedělního večera dorazilo do cíle v Řevnické Kůlně 42 bikerů a 4 účastníci pěší trasy. Kompletní výsledkové listiny najdete zde:

Všichni podali obdivuhodné výkony, hrábli si až na dno svých sil, překonali sama sebe i řadu brdských nástrah a nesnází. Na trase nebyla nouze o kluzké kořeny, pořádné šutry, bahno i močály. Vždy když už to vypadalo na pohodlnou jízdu po šotolině, přišlo nějaké záludné překvápko. Do průběhu závodu vstoupilo i vrtkavé počasí. Silná bouřka doprovázena nepříjemným ochlazením prověřila odolnost několika bikerů v okolí Třemšína.

Příjezd do cíle
Příjezd do cíle

O vítězích jednotlivých kategoriích jsem již psal. V mých očích jsou vítězové všichni, kdo dorazili do cíle. Pro mnohé finishery byl Brdský Meandr premiérou. Nejen, že se nikdy nezúčastnili podobného závodu s hromadným startem, ale ani neujeli v terénu takovou vzdálenost. Museli se potýkat nejen se zmiňovanými nástrahami na trati, ale také často řešit komplikace s navigací.

Podmínky byly náročné...
Podmínky byly náročné...

Na závěr dvě nej. Nejstaršímu finisherovi bylo 68 let a nejstarším kolům použitým v závodě 20 let. Jeden z těchto "veteránů" byl dokonce kolem trekingovým s úplně sjetým předním pláštěm. Jak je vidět, když je silná vůle a správné mentální nastavení, je možné všechno...