Brdský Meandr zná své vítěze

11.06.2023

Vítězem MTB trasy Brdského Meandru se stal Milan Černý z Radotína. Do cíle dorazil v úžasném čase 11 hod 11 minut. Na druhém místě se umístil Ondřej Šebl z Řevnic, který za Milane zaostal jen o nicotných 11 minut. O dalších sedm minut později protnul cílovou pásku zahraniční účastník Michael Lambrecht z Jižní Afriky. Podobný závod jel poprvé v životě. Zajímavostí jistě je, že všichni tři jeli na gravelových kolech. Do půlnoci dorazilo postupně do cíle celkem 18 účastníků. Skvělá práce pánové! 

Vítěz Milan Černý
Vítěz Milan Černý

Největší bomba ovšem vybuchla osm minut po půlnoci. Do prostoru Kůlny se doslova vřítily dvě závodnice pěší trasy. Dámy, Eva Horynová a Jarmila Pazderková, ušly nebo spíše uběhly osmdesátikilometrovou trasu za neuvěřitelných 16 hodin 8 minut. Průměrnou rychlostí 5 kilometrů za hodinu šly prakticky úplně bez zastávky. V cíli navíc vypadaly naprosto svěže. Opravdu úctyhodný výkon!

Vítězky pěší trasy (omluva za sníženou kvalitu obrazu)
Vítězky pěší trasy (omluva za sníženou kvalitu obrazu)

V ženské kategorii MTB zvítězila Renata Kukačková z Řevnic. Prakticky celou trasu projela osamocena svým tempem. Do Kůlny dorazila chvíli po třetí hodině ranní. 

První žena MTB trasy
První žena MTB trasy