Dojmy finisherů z trasy

24.06.2023

Úspěšné dokončení trasy Brdského Meandru přivedlo mnohé účastníky na velmi zajímavé a podnětné myšlenky. Ty mi přišly společně s fotografiemi do soutěže a utvářely tak celkový dojem, který si každý finisher odnesl ze závodu.

"...vlastně mi dochází ta myšlenka bikepackingu a vůbec samotné svobody jet si kam člověk chce. Bez pravidel, bez užehlené cesty. Možná jsem po dojetí i nadával, že už to nikdy nepojedu, ale teď to vidím už jinak. Trať byla zajímavá, členitá, zažili jsme snad každý možný povrch.

Těch 195km není málo ani moc. V podstatě jsem poslední měsíc před závodem trávil otázkou, zda to pojedu durch nebo přespím. A došlo mi, že ať se rozhodnu jakkoli, budu tratit. Zkusit to jet durch má něco do sebe, je to určitě speciální zážitek a ohromná výzva duševní odolnosti. Jet to na pohodu dva dny má zase jiné zážitky. Letos jsem to jel durch, mrzí mě, že nešlo zažít obojí. Takže třeba příště z toho udělám tu pohodu...," Lukáš Korba.

Foto Lukáš Korba
Foto Lukáš Korba

"...trasa pěkná i náročná, poctivá bajkeřina, a občas ti asi muselo pískat v uších, bude na co vzpomínat a kdo ví, třeba zase za rok, když to vyjde...," Standa Louda.

"...na jednodenní akci to bylo dlouhý a intenzivní. Pár úseků bylo na gravel trochu na hraně, ale dalo se to zvládnout. O to lepší byly potom ty rychlý úseky po lepších cestách...," Jan Kolros.

"...včera jsem to ke konci proklínal, ale dnes už s nostalgií vzpomínám. Před půl rokem jsem se do Brd přestěhoval, tak tahle akce pro mě byla ochutnávkou vzdálenějších míst. Kolem Rožmitálu je to fakt krása a vůně lesa po tý bouřce + bahýnko a technický pasáže to byla paráda. Nebýt těch kopců tak je pravda co stálo v upoutávce - pohodová dvoudenní bikepackingová akce..," Lukáš Lédl.

"...trasa byla pěkně vymyšlená a moc milá atmosféra v zázemí. Brdy mám rád, ale dovedl jsi mě na místa, o kterých jsem nevěděl. Močály a bahno mi nevadilo, aspoň byla sranda...," Vojtěch Šprongl.

Foto Petr Zadina
Foto Petr Zadina

"...byl to opravdu náročný závod, výborně připravený a odvážím si hluboký zážitek. Ono není občas na škodu vystoupit si z komfortní zóny a posunout si svoje limity...," Marcel Beran.

"...jsme jedni z těch co chytli tu velkou bouřku, ale o to to bylo zajímavější. Užili jsme si to pěkně a i když jsme jeli spíš na pohodu a tak nějak jen stihnout termín, tak to bylo pěkné náročné...," Martin Silvička.

"...trasa, to byly Brdy v nejryzejší podobě. Krásné, tvrdé a poctivé. Osobně mi splnily vše, s čím jsem na Meandr přijel. Poznat západní část Brd, kam jsem se ještě nikdy nepodíval a užít si toulání českým krajem s občasným setkáním s jinými dobrodruhy. A také otestovat svou výbavu na své první Míle.

První polovinu mě hlavou letělo ještě moc myšlenek, u Třemšína hlava parádně přepla do cestovatelského režimu a už jsem si jen užíval okolí trasy. Jestli někomu vadil déšť, tak já na tom byl právě naopak. Užil jsem si každou minutu z těch 15 hodin...," Míchal Přikryl.

"...trasa závodu byla moc pěkná, ale byl to záhul jako dost... Možná toto je pravý bikepacking....já nevím, jelikož jsem toto odvětví doposud neznala, ale někdy mi to přišlo už hodně extrémní....jako cyklista nechci kolo tlačit...

Dodnes jsem měla rekord 220 km....na těžko, ale po silnici. Teď si připisuji další rekord 192 km v terénu. Smekám před všemi a zvlášť před ženami, které to jely samy a byly odhodlané samy někde hluboko v lese přespat...," Lenka Jandová.

Foto Jan Mrňák
Foto Jan Mrňák

"...účast na Brdském meandru pro mne byla mimo loňského Bike hero prvotina na podobné akci a musím konstatovat, že se trasa povedla pěkně naplánovat. Oproti loňskému Bike hero byla méně jezdivá, muselo se tlačit i na rovině, v úsecích, kde dříve jezdila lesní technika. Druhou polovinu trasy jsem čekal jednodušší, ale vzhledem k úbytku sil, to tak nebylo...," Václav Mizera.