Energie na trase

30.05.2024

Brdský Meandr je závod bez podpory a zabezpečení. Jídlo a pití od pořadatele si účastníci mohou dopřát pouze na startu a v cíli. V průběhu závodu je to pouze na nich, co a jak si kde zaopatří. Přestože tři čtvrtiny trasy vedou v přírodě, míst na nákup potravin či hotového občerstvení je i tak dostatek.

První smysluplnou zastávkou na nákup může být dobře zásobený vietnamský obchod v Zaječově. Najdete ho na největší křižovatce ve městě, těsně u trasy.


Poctivou porci teplého jídla si budete moct dopřát poprvé v Dobřívi. Přímo u tamního kamenného mostu ze 17. století nabízí své služby restaurace se zahrádkou. Na cyklisty jdou zde zvyklý, obsluha je docela rychlá. Ten, kdo se nechce zdržovat posezením, má na výběr další vietnamský obchod dvě minuty od mostu po trase.

Následující dvě zařízení jsou rychlá občerstvení zaměřená vyloženě na cyklisty. Prvním je Sportklub Teslíny kousek za Padrťskými rybníky. Druhým Cykloklub Brdy Nepál, známý již z minulého ročníku. Obě leží přímo na trase a obzvlášť ten, kdo chce non-stop upalovat do cíle by se měl v jednom z nich zastavit na rychlý přísun tolik potřebné energie.

Poměrně bohatou nabídku k zasycení je možné využít v Obecnici. Záleží pochopitelně kdy tudy budete projíždět. V sobotu pozdě večer či v neděli brzy ráno toho zde asi moc nepořídíte. Jinak tu fungují dvě hospody a jedna cukrárna se zmrzlinou.

Poslední možnost těsně před cílem, asi hlavně pro ty co se budou vracet na pohodu až v neděli, představuje hned několik podniků v Kytíně. Nejznámější je určité tamní pivovar s restaurací, já se ale třeba raději zastavuji v sousedním rodinném podniku - Kovárně pro radost. Jejich domácí koláče nebo třeba sulc i nádivka nemají konkurenci.

Na závěr už jen poznámka o vodě. Tu je možné dočerpat ve všech výše zmíněných místech a k tomu ještě různě na trase z přírodních studánek jimiž jsou Brdy doslova poseté. Jejich přesnou polohu snadno zjistíte v aplikaci mapy.cz