Jak to celé začalo?

22.09.2022

Na kole jezdím rád od dětství. Nikdy, ale nijak organizovaně. Kolo, obyčejné trekingové, pro mě vždy bylo hlavně dopravním prostředkem z práce a do práce po zpevněných cestách. Před dvěma roky mi zničehonic ruplo v hlavě. To co moje žena nazývá krizí středního věku, bych já nazval poblouznění bikepackingem. 

 

Začátek tohoto poblouznění se odehrával v čistě teoretické rovině, respektive pasivně konzumní. Konkrétně řečeno, sjížděl jsem videa ze všech ročníků Mílí. Závodu, který pro propagaci bikepackingu udělal u nás určitě nejvíc.

V době, kdy jsem jako houba nasával informace o nadpozemských výkonech mílařských legend Milana Hanyka či Radka Musila jsem neměl žádný pořádný bike ani odpovídající fyzičku. Na obojím jsem začal pracovat. Bike jsem si stihnul pořídit ještě v době, kdy bylo z čeho vybírat, a cena nezruinovala mojí peněženku. Na fyzičku jsem si naordinoval kopce za barákem - podle počasí buď pěšky, na novém kole nebo na běžkách. 

 

Katalyzátorem mého snažení bylo úspěšné přihlášení na Míle 2021. Půl roku jsem byl doslova posedlý přípravou na závod. Hodně tomu pomohla divná doba covidových restrikcí, díky nimž jsem měl minimum pracovního vytížení.

Kromě budování fyzičky jsem řešil vybavení. Brašny na kolo a oblečení. Hodně jsem toho načetl, dost věcí otestoval, něco si nechal poradit. Výsledek byl tak napůl, ale o tom později v jiném příspěvku.

Pokud chcete vědět víc, tak na téma přípravy na Míle jsem napsal článek, který najdete přímo na stránkách závodu.

PS:  Přihlášení na Míle se mi povedlo hned napoprvé. Měl jsem štěstí, že se v ročníku 2021 poprvé otevřela Jižní trasa, takže výrazně přibylo účastnických míst. I tak se rozhodně nedostalo na každého.

Bylo mi jasné, že vyplnit formulář jen s pomocí nástroje Google nebude stačit. Našel jsem si tedy robota, který zvládl i rodné číslo a datum narození. Konkrétně se jednalo o program RoboForm. Ještě než odbila půlnoc jsem si cvičně na různých webových stránkách vyplnil podobné formuláře, abych přesně věděl jak program pracuje. 

Když nastal okamžik pravdy a objevil se formulář jen jsem do něj klikl a robot vše vyplnil. Pochopitelně vyjma výběru trasy, kategorie a délky. To jsem měl vybrané během okamžiku. Pak už zbývalo jen odeslat a za nějakých dvacet minut začít slavit....

Pokus se Vám přihlásit nepovede, vůbec nevěště hlavu. V současné době se nabízí spousty podobných závodů, na které není vůbec žádný problém se přihlásit. Například akce Slovakia Divide, o které si můžete přečíst můj podrobný deník z letošního ročníku zde na webu.