Plány na sezónu

07.03.2023

Taky už se nemůžete dočkat, až bude konečně teplo nebo aspoň tepleji? Já sice poctivě trénuji celou zimu, ale není to ono. Odpolední hřejivé slunce mě občas podnítí prodloužit si tréninkovou vyjížďku, o to promrzlejší se pak ovšem vracím za tmy domů. Snad už brzy bude líp a zase budu moct vyrazit na celý den.

Zima je každopádně ideální čas na plánování. V klidu a teple domova si s pomocí internetu a aplikace mapy.cz plánuji všechny hlavní bikepackingové cíle.

Hlavní akcí sezóny pro mě bude, stejně jako loni, Slovakia Divide. Jak znám Aleše, bude to stát za to. Nová trasa, spousta divoké přírody, náročný terén. Těším se taky, že potkám známé tváře a užiju si cílový guláš.

Znovu pojedu taky 200 HARD. Akce se mi loni líbila, termín mi vyhovuje. Stává se z toho tedy, při pohledu na startovní listinu, trochu masovka, ale účastníci se rychle rozplynou na trati. O čtrnáct dní později projedu zkušebně trať Brdského meandru. Vyjedu ve stejný čas, jako bude startovat o týden později vlastní závod a pojedu non-stop. V červnu bych chtěl ještě s kamarády o prodlouženém víkendu projet trasu z Chebu do Řevnic přes Český les a Brdy.

Vedle toho bych si chtěl o víkendu projet nějaké zajímavé výzvy. Trasa Bike hero mi vede skoro za humny, když vyjde počasí dal bych jí non-stop někdy v dubnu. Je to sice jen 159 kilometrů, ale s převýšením přes 4000 metrů. Takže rozhodně nic jednoduchého. Další inspiraci jsem našel na ultrabikers.eu.