Plnou parou do cíle

05.05.2024

ČTVRTÁ ČÁST TRASY

Poslední část závodu nevypadá při pohledu na její převýšení nijak složitě. Naopak je to vlastně hodně z kopce. Ani tak to, ale rozhodně není zadarmo. Už jen pozvolné, ale tak trochu nekonečné stoupání od Litavky na Kuchyňku dá leckomu, asi hlavně psychicky, zabrat. Jeho začátek střídavě po obou březích typického brdského potoka je však nádherný.

Malebné je podle mě i okolí Kuchyňky, respektive Studeného Vrchu. Zdejší les plný kamenů porostlých sytě zeleným mechem na mě působí až pohádkovým dojmem. Ale dost fantazírování, od Kuchyňky až k rozcestí nad Voznicí je to krásné svezení vesměs po širokých letních cestách. Malinko náročnějších úsek před Kytínem je vykoupený pohodovým sjezdem dolů do vesnice k tamnímu pivovaru. Pokud by měl někdo pocit, že už hlady či žízní nevydrží do cíle, má poslední příležitost k "natankování" energie.

Z Kytína se po lukách a kraji lesa svezete na kraj Řitky, odkud se naposledy pořádně opřete do pedálů při stoupání na hřeben k rozcestí U Šráňku. Cesta dolů odsud až k Berounce bude poměrně dlouhá a rozmanitá. Závěrečná část nad Dobřichovicemi vede místním lesním "Bikeparkem". Navigaci v tomto místě nemusíte brát doslova, je vcelku jedno po jakém trailu sjedete do městečka mezi první baráky.

Z Dobřichovic do cíle to nebude, jak by se logicky zdálo, už jen po rovině podél vody. Stejně jako celý Meandr začínal po vzoru loňska, bude tak i končit. Těšit se tudíž můžete na stometrový výšlap po travnaté "sjezdovce" a následný sjezd k mostu u Kůlny, kde se pro vás už bude chystat cílové pivo a omeleta...