Pojedu Bike hero

14.03.2023

Už mě opravdu svrbí nohy a počasí na sobotu konečně slibuje vytoužené teplo. Dokonce by snad mělo celý den svítit sluníčko. Toho se musí využít. Koupil jsem si základní startovní balíček Bike Hero. Plán je jednoduchý, vyrazit ráno před sedmou z Dobřichovic a jet co to dá.

Bike Hero je výzva dlouhá 165 kilometrů s převýšením asi 3300 metrů. Trasa vede Brdami, Českým krasem a Křivoklátskem. Téměř celou dobu terénem. Nechybí ostré výjezdy, náročné sjezdy ani technické singletracky. Po cestě je celá řada krásných vyhlídek, nouze není ani o místa, kde se dá najíst. Zkrátka ideál.

Není se, tudíž čemu divit, že výzvu již absolvovali stovky spokojených bikerů. Mnozí dokonce opakovaně. Podle toho co jsem vyčetl z reportů, je reálné to dát celé za příznivých podmínek i se zastávkami na odpočinek za nějakých 14 hodin.

Vyrazit ráno v sedm a v devět večer být v cíli by se mohlo dát zvládnout i teď v březnu. Podle předpovědi by po západu slunce neměla nějak dramaticky klesat teplota. To je pro mě dost zásadní. Jakmile jsem hodně unavený, dá se do mě hrozná zima a pak téměř nemohu dál jet. Výhodou trasy rovněž je, že přinejhorším mohu skončit ve Zdicích na kilometru 125 a domů dojedu vlakem.

Uvidíme, jak to celé dopadne. O nabyté zkušenosti se rád podělím