Vzhůru na Třemšín a Třemošnou

21.04.2024

TŘETÍ ČÁST TRASY

Šplhání ke kapličce pod Třemšínem bych rozdělil na tři části. První úsek bude náročný hlavně na psychiku. Ten, kdo jel Meandr v loňském roce, si určitě vybavuje brodění bažinatou cestou. Tudy trasa tentokrát nepovede. Objížďka po turistické zelené nabízí jinou lahůdku - takový bordel po lesácích se vážně jen tak nevidí. Dobrá zpráva je, že se to i s kolem protlačit dá a že to není moc dlouhé. Navíc to třeba do začátku závodu uklidí. Prostřední úsek je na pohodu, z velké částí sjízdný na kole. To při závěrečném stoupání ke kapličce si opravdu fyzicky máknete. Stojí to ale za to, výhled je odsud nádherný.

Navíc odsud pojedete hodně dlouho pěkně z kopce. Prakticky až do Hutě pod Třemšínem, bezmála 4 kilometry zadarmo. Ani dál vás nečeká nic složitého. Až ke známému občerstvení Cyklokkub Brdy Nepál je to po zpevněných cestách s minimálním převýšením.

To výjezd nahoru na hlavní brdský hřeben po známé červené šotolině řádně prověří vaše unavené nohy. Naštěstí to není dlouhé a dá se to případně pohodlně vytlačit. Odměnou vám bude krásný pozvolný sjezd k vodní nádrží Pilská, která zásobuje Příbram pitnou vodou, takže je v ní zakázáno se koupat.

Od přehrady se přehoupnete přes hřebínek pod Třemošnou a pak posvištíte pořád z kopce až do centra Obeznice. Ten, kdo až do této chvíle nezastavoval na dočerpáni energie má jednu z posledních možností tak učinit. Ta úplně poslední je až v Kytíně, kousek před cílem.

Jestliže jste posledních 100 kilometrů jeli prakticky pořad lesem, na konci třetího úseku vás čeká otevřená mírně zvlněné krajina. Highlightem vašeho putování po polních cestách bude výjezd ke Kostelu Nejsvětější Trojice v Hluboši. Pak už jen sjedete dolů k Litavce, odkud začnete pozvolna stoupat směrem na Kuchyňku. O tom však až příště v poslední kapitole věnující se poslední etapě do cíle.