Chci být za světla v cíli

23.05.2023

Dalším z účastníků, který se svěřil se svými předstartovními úvahami je Jan Kolros. Brdský Meandr pro něj bude rovněž závodní premiéra. Na trať vyrazí na gravelu a pojede určitě nonstop.

Proč jsi se rozhodl přihlásit na Brdský Meander?

Je to pro mě trochu dobrodružství a zároveň trochu výzva. Těším se na trasu, která má velký potenciál být fakt pěkná.

Máš s podobnými akcemi již nějaké zkušenosti?

Nemám. Nikdy jsem nejel závod bez podpory, nikdy jsem neujel tolik kilometrů v rámci jedné jízdy.

Jaký je Tvůj dosavadní "nej" výkon na kole?

Nic takovýho nemám, kolem se teď hlavně bavím. S Pavé Cycles teď objevuju silniční i gravelový "social rides". Na enduru mám zase největší radost z nově objevenýho trailu, když něco poprvý skočím nebo sjedu nějakou těžkou skalku.

Na čem pojedeš a kolik toho sebou povezeš?

Pojedu na gravelu Canyon Grizl CF SL 6, kde mám 45mm pláště Schwalbe G-One Bite bez duší. Na kole mám upevněnou náhradní duši a do 5l běžecké vesty si vezmu ještě základní věci na opravu kola, oblečení a jídlo na cestu. Ještě musím vyřešit navigaci, momentálně mám jenom telefon - a ten nepovažuju za nejlepší řešení.

V čem jsou podle Tebe hlavní výhody a nevýhody gravelu?

Na gravelu pojedu hlavně proto, že vhodnější kolo na tuhle akci nemám. Gravel by mohl být lepší na zpevněnějších a rychlejších cestách, ale čím víc bude na trase kořenů a kamenů, tím víc budu ztrácet.

Máš stanovený nějaký plán? Kdy bys chtěl být v cíli?

Pojedu nonstop, dokud nedojedu do cíle. Trasu neznám, ale pokud to půjde, rád bych dojel ještě za světla. Víc než dvoudenní bikepacking je to pro mě ultramaraton...