Brdský meandr 2024 se představuje

24.12.2023

V červnu měla svojí premiéru akce Brdský meandr. Když jsem se víc než před rokem rozhodl ji zorganizovat, netušil jsem jaký bude zájem a jestli se vůbec někdo přihlásí. Šedesátka startujících, osm pěšky a zbytek na kole, mě naplnila optimismem. Nadšené ohlasy těch co dorazili to cíle pak přesvědčily v rozhodnutí uspořádat další ročník.

Brdský meandr 2024 se uskuteční stejně jako letos, druhý červnový víkend, konkrétně 8.-9. června. Stejné bude i místo startu a cíle v bistru Kůlna u Pivovaru Řevnice. Kůlna poskytuje výborné zázemí jak rannímu předstartovnímu mumraji, tak k nočním i denním dojezdům. Příbuzní a kamarádi účastníků zde mohou čekat na svého závodníka, jehož pohyb v terénu budou moci opět sledovat online na mapě, a užít si s ním radost z úspěšného absolvování trasy. 

Hlavním závodem Brdského Meandru bude MTB trasa o délce 195 kilometrů. Její délka a převýšení bude stejná jako u prvního ročníku. Nová bude trať. Zjednodušeně řečeno se pojede opačným směrem a jinými cestami. Nechte se všichni překvapit!

Společně se závodníky na kole vyrazili letos do terénu i účastníci pěší trasy. Brdský meandr pěšky je 80 kilometrů dlouhá výzva jejíž trať zůstane v roce 2024 prakticky úplně stejná. Pokud nastanou nějaké drobné změny, tak jedině z důvodu lesních či stavebních prací na cestách. Již teď je jistá účast obou vítězek prvního ročníku, které zdolaly trasu non-stop, prakticky bez zastávky, v neskutečném čase 16 hodin 8 minut. Troufne si je někdo překonat?

Pro všechny závodníky bude připravena snídaně a teplé jídlo se studeným pitím po úspěšném absolvování závodu. K dispozici budou opět finisherská trika, které si tentokrát bude každý moci objednat za stanovenou cenu v požadované barvě a velikosti před startem. 

V současné chvíli je na hlavní závod MTB 195 kilometrů přihlášeno 51 účastníků, pěší trasa 80 kilometrů zatím přilákala 9 závodníků. S přihlášením neváhejte, celkový limit účastníků obou závodů dohromady je 100. Přihlašovat se můžete zde