Bike Hero dokončeno

23.04.2023

Uběhl již víc než měsíc od mého prvního pokusu o zdolání výzvy. Počasí po celou tu dobu stálo jedním slovem za hovno. Zima a déšť na denním pořádku. Jako zázrakem se předposlední dubnovou sobotu udělalo opravdu hezky. Jediné co mě trochu znervózňovalo před startem, byla všudypřítomná voda v lesích. Příroda je po deštích nasáklá jak houba, v místech, kde bylo vždy sucho, najednou tečou potůčky. No snad to nakonec nebude tak hrozné...

Prostup trasou jsem si pro tentokrát podrobněji naplánoval. Za místo startu jsem si zvolil Všeradice, kam jsem před šestou ráno dorazil s kolem v autě. Na začátek jsem chtěl projet to nejhorší - kořenovou červenou na Hřebenech a hlavně sjezd "potokem" dolů do Dobřichovic. Povedlo se bez ztráty kytičky.

V okamžiku, kdy jsem se vydrápal k menhiru nad Mořinkou, začalo sluníčko již nádherně hřát. V tričku a kraťasech jsem od té chvíle jel až do soumraku před Zdicemi. Slunce a teplo mi dobíjelo baterku v nohách, po dlouhé zimě opravdu skvělý pocit. Úsek přes Beroun do Roztok u Křivoklátu jsem tak profrčel v pro mě úžasném průměru 13 km/h.

Za Roztokami už mi to tolik nechutnalo. Výstup na dva vrcholy této etapy jsem doslova protrpěl. Na druhou stranu hrozně mě bavila jízda po lesních cestách zařízlých do kopců nad Berounkou. Několik kilometrů jízdy po rovině, přírodou připomínající středomoří.

Úplně nejkrásnější část celého Hera pak na mě čekala v okolí Točníku. Údolí ticha, výstup k hradu s úžasným výhledem a bezkonkurenční sjezd po loukách do Hředle. To jsou všechno místa, kam se určitě brzy vrátím. Co naopak objedu velkým obloukem je Hřeben nad Zdicemi. Tam bych nešel ani na pěší výlet, natož za tmy na kole. Každopádně dolů do Zdic jsem se dostal pro tentokrát ve zdraví a po rychlém průjezdu městem se vydal na poslední úsek k autu ve Všeradicích.

Ubíhalo to sakra pomalu. Většinu kopců už jsem jen tlačil. Zlatým hřebem byl rozbahněný sjezd do cílové vesnice. To, čeho jsem se bál před startem, na mě čekalo úplně na závěr. Několikrát jsem se málem poroučel k zemi, ale nakonec za 5 minut 11 přišel vytoužený okamžik. Byl jsem v cíli, šťastný a spokojený.

Co říci na závěr. Trasa Bike Hero je z hlediska přírody a krajiny nádherná. Místy opravdu náročná, po většinu doby však jezdívá. Vřele děkuji organizátorům za tento zážitek. Určitě si ho ještě někdy dopřejí znova.